DEMO tekst. Španjolska (glavni grad: Madrid) jedna je od 27 država članica Europske unije. Ova stranica prikazuje prosjek anketa o namjerama glasanja, kretanje potpore strankama kroz vrijeme i vijesti povezane s državom.
Nacionalni parlament zove se Congreso de los Diputados. U Europskom parlamentu država ima 61 zastupnika. Zamijeni ovaj tekst vlastitim uvodom (Države → uredi državu).
- Glavni grad
- Madrid
- Parlament (naziv)
- Congreso de los Diputados
- Broj zastupnika (za projekciju mandata)
- 350
- Mjesta u Europskom parlamentu
- 61
DEMO: Španjolska (izmišljeni podaci)
DEMO DEMO – izmišljene brojke uz stvarna imena stranaka; ne odražavaju stvarne ankete.
- Sumar 29.4%▼ 0.3
- Podemos 28.0%▼ 0.4
- PSOE 12.4%▼ 0.6
- PP 7.7%▼ 0.2
- Vox 5.9%▼ 0.1
Težinski prosjek anketa u zadnja 3 tjedna do 30.09.2026. Strelica: promjena u odnosu na prethodna 3 tjedna.
Projekcija mandata
Najnovije ankete
| Datum | Anketar | Uzorak | Sumar | Podemos | PSOE | PP | Vox |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30. 9. 2026. | Demo agencija 2 | 900 | 29.6% | 27.9% | 12.8% | 8.1% | 5.8% |
| 18. 9. 2026. | Demo agencija 1 | 1.700 | 29.2% | 28.0% | 11.8% | 7.4% | 6.0% |
| 6. 9. 2026. | Demo agencija 3 | 1.400 | 29.9% | 28.5% | 13.6% | 7.3% | 5.9% |
| 25. 8. 2026. | Demo agencija 2 | 1.600 | 29.6% | 28.1% | 12.2% | 8.6% | 6.1% |
| 13. 8. 2026. | Demo agencija 1 | 800 | 29.0% | 29.6% | 12.2% | 7.6% | 6.3% |
| 1. 8. 2026. | Demo agencija 3 | 800 | 28.3% | 29.3% | 11.8% | 7.8% | 5.7% |
| 20. 7. 2026. | Demo agencija 2 | 2.000 | 28.2% | 29.5% | 11.0% | 8.1% | 5.8% |
| 8. 7. 2026. | Demo agencija 1 | 900 | 27.7% | 30.4% | 11.3% | 7.5% | 5.6% |
| 26. 6. 2026. | Demo agencija 3 | 1.200 | 27.7% | 31.1% | 11.9% | 9.0% | 6.8% |
| 14. 6. 2026. | Demo agencija 2 | 1.300 | 27.3% | 30.1% | 12.0% | 8.9% | 5.8% |
Anketne kuće: odstupanje od prosjeka
| Anketar | Anketa | Sumar | Podemos | PSOE | PP |
|---|---|---|---|---|---|
| Demo agencija 1 | 12 | -0.1 | -0.2 | -0.2 | -0.1 |
| Demo agencija 2 | 12 | +0.1 | -0.1 | 0.0 | +0.3 |
| Demo agencija 3 | 11 | +0.1 | +0.2 | +0.1 | -0.2 |
Pozitivan broj znači da kuća stranci u prosjeku daje više nego lokalni trend ostalih anketa (postotni bodovi, prilagođeno broju anketa). U grafu možeš uključiti prilagodbu.
Besplatan račun: CSV/JSON izvoz, API ključ i ugradnja grafa na vašu stranicu.
DEMO: Španjolska (izmišljeni podaci)
DEMO DEMO – izmišljene brojke uz stvarna imena stranaka; ne odražavaju stvarne ankete.
- Sumar 29.4%▼ 0.3
- Podemos 28.0%▼ 0.4
- PSOE 12.4%▼ 0.6
- PP 7.7%▼ 0.2
- Vox 5.9%▼ 0.1
Težinski prosjek anketa u zadnja 3 tjedna do 30.09.2026. Strelica: promjena u odnosu na prethodna 3 tjedna.
Najnovije ankete
| Datum | Anketar | Uzorak | Sumar | Podemos | PSOE | PP | Vox |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30. 9. 2026. | Demo agencija 2 | 900 | 29.6% | 27.9% | 12.8% | 8.1% | 5.8% |
| 18. 9. 2026. | Demo agencija 1 | 1.700 | 29.2% | 28.0% | 11.8% | 7.4% | 6.0% |
| 6. 9. 2026. | Demo agencija 3 | 1.400 | 29.9% | 28.5% | 13.6% | 7.3% | 5.9% |
| 25. 8. 2026. | Demo agencija 2 | 1.600 | 29.6% | 28.1% | 12.2% | 8.6% | 6.1% |
| 13. 8. 2026. | Demo agencija 1 | 800 | 29.0% | 29.6% | 12.2% | 7.6% | 6.3% |
| 1. 8. 2026. | Demo agencija 3 | 800 | 28.3% | 29.3% | 11.8% | 7.8% | 5.7% |
| 20. 7. 2026. | Demo agencija 2 | 2.000 | 28.2% | 29.5% | 11.0% | 8.1% | 5.8% |
| 8. 7. 2026. | Demo agencija 1 | 900 | 27.7% | 30.4% | 11.3% | 7.5% | 5.6% |
| 26. 6. 2026. | Demo agencija 3 | 1.200 | 27.7% | 31.1% | 11.9% | 9.0% | 6.8% |
| 14. 6. 2026. | Demo agencija 2 | 1.300 | 27.3% | 30.1% | 12.0% | 8.9% | 5.8% |
Anketne kuće: odstupanje od prosjeka
| Anketar | Anketa | Sumar | Podemos | PSOE | PP |
|---|---|---|---|---|---|
| Demo agencija 1 | 12 | -0.1 | -0.2 | -0.2 | -0.1 |
| Demo agencija 2 | 12 | +0.1 | -0.1 | 0.0 | +0.3 |
| Demo agencija 3 | 11 | +0.1 | +0.2 | +0.1 | -0.2 |
Pozitivan broj znači da kuća stranci u prosjeku daje više nego lokalni trend ostalih anketa (postotni bodovi, prilagođeno broju anketa). U grafu možeš uključiti prilagodbu.
Besplatan račun: CSV/JSON izvoz, API ključ i ugradnja grafa na vašu stranicu.